Kaip nusipirkti elektrinį paspirtuką?

Paskelbta

Moteris su elektriniu paspirtuku

Tikriausiai apie tai, ar verta pirkti elektrinį paspirtuką, net neverta kalbėti. Visi puikiai žinome, kokius privalumus turi ši transporto priemonė. Ji patogi ir praktiškai neteršia aplinkos, užtikrina gerą laisvalaikio praleidimą ir greitą susisiekimą, o išlaidos „kurui“ (šiuo atveju elektrai) yra žemos. Dar prieš 3-ejus metus į elektrinį paspirtuką žmonės žiūrėjo kaip į kažkokią keistą inovaciją, tačiau dabar maždaug kas 4-tas turi ar naudoja šią unikalią transporto priemonę.

Paspirtukininkų gretos visuomenėje sparčiai auga, tai tampa savotiška mada: žmonės vis dažniau juos dovanoja draugams ar šeimos nariams, fotografuojasi šalia savo paspirtukų gamtoje, giriasi, kieno paspirtukas geresnis ir kas kiek kilometrų nuvažiavo. Mūsų Facebook grupėje (link) net buvo keli įrašai, kuriuose žmonės įkėlė susižeidimų, atsiradusių kritus nuo paspirtuko, nuotraukas, lyg didžiuodamiesi randu, likusiu po mūšio.

Tačiau ne viskas taip saldu, kaip gali pasirodyti. Visgi, dalis žmonių nusivilia nusipirkta preke. Dažniausiai dėl to, kad gavo ne tai, ko tikėjosi. Tą lemia dvi pagrindinės priežastys: pirmiausia, neįvertinama, ar apskritai elektrinis paspirtukas yra reikalingas, o antra – perkama nekokybiška, nepatikimo pardavėjo prekė. Tam, kad sumažintume tokių nelaimingų žmonių gretas, nusprendėme parašyti straipsnį, kuris tarnautų kaip orientyras kiekvienam potencialiam paspirtukininkui, norinčiam įsigyti elektrinį žirgą.

 

Poreikis

Dažniausia priežastis, dėl kurios atsiranda skelbimai apie parduodamus elektrinius paspirtukus su labai maža rida, yra ta, kad žmonės prekę įsigijo impulsyviai, neįvertinę, ar ji apskritai jiems reikalinga ir ar bus naudojama. Gal tai buvo mados paskatintas sprendimas, o gal dovana savo vaikui..? Kad ir kokios buvo intencijos – paspirtukas, asfalto paragavęs tik vos kelis kartus, dulka kažkur sandėliuke, o galiausiai atsiduria skelbiu.lt puslapiuose.

Taigi, prieš perkant elektrinį paspirtuką (kaip ir bet kokią kitą prekę), reikėtų įsitikinti, kad jis tikrai bus naudojamas. Mūsų nuomone, šie klausimai gali padėti įvertinti situaciją:

  • Kokiu tikslu perkate elektrinį paspirtuką? Kelionėms į darbą ar laisvalaikiui?
  • Ar dabar yra tinkamas metas pirkti paspirtuką? Vargu, ar verta jį įsigyti spalio mėnesį, kai oras tik prastėja...
  • Ar neperkate paspirtuko dėl to, kad dabar tai yra savotiška mada ir tiesiog norisi jį turėti?
  • Ar turėsite laiko juo važinėti?
  • Ar turėsite, kur juo važinėti?

Žinoma, sutinkame ir su kita medalio puse: nepabandęs – nežinosi. Tačiau tam, kad pabandytumėte, nebūtina elektrinio paspirtuko nusipirkti. Rekomenduojame jį išsinuomoti ir atlikti bandomąjį važiavimą. Jeigu atsakius į klausimus ir atlikus test-drive‘ą esate tikras, jog norite jį įsigyti – tokiu atveju drąsiai galite stotį į paspirtukinkų gretas.

Moteris stovi su elektriniu paspirtuku

Važiavimo komfortas

Ką gi, abejonių neliko – nusprendėte, kad norite elektrinio žirgo. Kas toliau? Į ką atkreipti dėmesį perkant elektrinį paspirtuką? Pasamprotaukime apie važiavimo kokybę. Natūralu, jog daugiau komforto reiškia didesnę paspirtuko kainą. Tačiau kol kas pinigų klausimą atidėkime į šalį ir panagrinėkime, kas turi didžiausią įtaką komfortabiliam vairavimui.

  1. Paspirtuko dydis

Nėra taisyklės, koks paspirtuko aukštis yra geriausias, tačiau jei esate gana aukšto ūgio, savaime suprantama, jog aukštesni paspirtukai jums bus patogesni. Visgi, jei perkate paspirtuką vaikui, tokiu atveju reiktų rinktis žemesnį, kad jį vairuoti būtų tvirčiau. Kalbant apie stovėjimo aikštelę – kuo ji didesnė, tuo patogiau stovėti. Reikėtų nepamiršti ir svorio. Dauguma elektrinių paspirtukų sveria 12–15 kg. Jeigu, pavyzdžiui, vaikui tektų dažnai jį užsinešti į penktą aukštą, galbūt tokiu atveju vertėtų pasvarstyti apie lengvesnį paspirtuką.

  1. Amortizacija

Kai kurie prašmatnesni paspirtukai turi įmontuotas spyruokles (amortizatorius). Yra net ir tokių, su kuriais galite drąsiai važinėti bekele. Tačiau jei jūsų biudžetas yra ribotas, o važiavimo maršrutą pagrinde sudaro kelias lygia danga ar tvarkingas asfaltas, galbūt spyruoklės jums nėra būtinos. Jei visgi nusprendėte, kad reikalingas paspirtukas su amortizacija, pirmiausiai pasidomėkite, ar pasirinkto modelio amortizacija yra kokybiška.

  1. Padangos

Akivaizdu, kad kuo padangos didesnės, tuo važiavimo kokybė yra geresnė. Visgi, dydžiu viskas neapsiriboja. Ne ką svarbiau yra ir padangos tipas: tuščiavidurė (su kamera) ar pilnavidurė (beorė). Kamerinės padangos privalumas yra minkštesnis važiavimas, o beorės – ženkliai ilgesnis tarnavimo laikas. Daugiau naudingos informacijos apie abu tipus galite rasti mūsų straipsnyje. (link)

 

Greitis

Jeigu tai bus jūsų pirmasis elektrinis paspirtukas, rekomenduotume nesidairyti į modelius, kurių išvystomas maksimalus greitis yra 50 km/h ir daugiau. Pradžiai pilnai turėtų užtekti 25–30 km/h, ypač jei paspirtuką vairuos vaikas. Be to, reikia nepamiršti įvertinti ir potencialaus vairuotojo svorio – kuo žmogus sveria daugiau, tuo paspirtukas įsibėgėja lėčiau ir sunkiau kopia į statesnį kalną. Daugiau sveriantiems vairuotojams rekomenduojame rinktis paspirtuką su šiek tiek galingesniu varikliu.

 

Baterija

Perkant elektrinį paspirtuką, baterija yra vienas iš svarbesnių faktorių, parodančių, ar jis vertas dėmesio. Pirmiausia, atkreipkite dėmesį į baterijos talpą. Didesnė talpa leis ilgiau mėgautis kelione, nes maksimalus atstumas, kurį galėsite įveikti paspirtuku, bus didesnis. Tačiau svarbu pažymėti, kad kuo didesnė baterijos talpa, tuo galimai ilgiau ją krausite. Todėl perkant elektrinį paspirtuką, būtinai pasiteiraukite pardavėjo, koks yra maksimalus pakrovimo laikas. Taip pat nepamirškite, jog maksimalus atstumas, kurį nurodo gamintojas, ne visada atitiks situaciją realybėje. Visos nurodytos specifikacijos gaunamos testuojant paspirtuką idealiomis sąlygomis: be vėjo, ant lygios dangos, 70 kg sveriančiam vairuotojui važiuojant pastoviu (ne maksimaliu) greičiu. Pasikeitus bet kuriam iš šių faktorių, maksimalus atstumas gali sutrumpėti ir nebesiekti tokio, kurį nurodo gamintojas.

Elektrinio paspirtuko baterija ir pakrovejas

Garantija

Iš tiesų, garantijos svarbos net nereikėtų aptarinėti. Visada stenkitės paspirtuką įsigyti iš patikimo pardavėjo, kuris suteikia oficialią garantiją. Pirkdami iš smulkių ir mažai žinomų pardavėjų niekada negalėsite būti ramūs, jog nusipirkote originalią bei kokybišką prekę, ir niekada nežinosite, kur tas pardavėjas bus po metų, kai prireiks pasinaudoti garantija. Taip pat, jei norite įsigyti elektrinį paspirtuką iš privačių asmenų, ypač pagal skelbimą, rinkitės tą variantą, kurio garantinis laikotarpis dar nepasibaigė. Žinoma, jei norite sutaupyti, paspirtukai be garantijos visada yra pigesni, tik reikėtų įsivertinti, ar tokia rizika jums priimtina.

 

Išvada

O dabar - viską apibendrinkime. Jeigu svarstote įsigyti elektrinį paspirtuką, pirmiausiai sau atsakykite, kiek ilgai ir kaip aktyviai juo naudositės, o taip pat – ar jis jums bus naudingas ilgesnėje perspektyvoje, ar visgi noras pirkti kyla dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui, vyraujančios mados. Jei nuspręsite, kad elektrinis žirgas jums tikrai reikalingas, būtinai įvertinkite svarbiausias paspirtuko specifikacijas: dydį, ratus, variklį, bateriją, amortizaciją. Na ir žinoma, nepamirškite apie garantiją ir pirkite tik iš patikimų pardavėjų.


Dalintis



← Ankstesni straipsniai Naujesni straipsniai →